Startuje univerzitní foosballová liga družstev

21. února 2014 19:47

Od počátku března 2014 startuje Česká foosballová organizace (dále jen ČFO) nultý ročník celostátní Univerzitní Rosengart ligy. Liga je určena pouze pro studenty vyšších a vysokých škol. Soutěž má amatérský charakter a proto se jí nesmějí účastnit hráči, kteří již hrají jakoukoliv ligovou soutěž organizovanou ČFO. Do soutěže se může přihlásit tým, který má minimálně tři hráče (maximálně neomezeno – optimální počet je 4 až 6 hráčů v jednom týmu). Konečný termín přihlášek do nultého ročníku je do 28. 2. 2014. Přihlašovací formulář naleznete níže v příloze. Přihlášené týmy jsou rozděleny dle krajů do příslušných lig. Momentálně platí, kdo se dříve přihlásí, hraje vyšší ligu. Maximální počet ligových týmů ve skupině je deset. Liga se hraje systémem jaro (únor, květen) – podzim (říjen – prosinec). Na slavnostním vyhlášení soutěže, vítězné týmy obdrží finanční a věcné ceny. Buďte u toho vy a vaše škola!

Pravidla:

Každý tým má za povinnost si zvolit své domácí hřiště (dostupné široké veřejnosti), kde je stůl Rosengart a zvolit svého kapitána. Kapitán může být i nehrající člen týmu a fungovat pouze jako manažer týmu. V tomto případě není povinen hradit registraci. Hrací místo schvaluje ČFO. Ligová utkání se hrají s bílým míčkem dle fotbálkového desatera ČFO. Startovné na ligový ročník činí 500,- Kč za tým a 200,- Kč je registrační poplatek za každého člena týmu. Startovné se hradí na účet ČFO. Číslo účtu je 2600284501/2010 Fio Banka. (Poplatek nejsou povinni hradit hráči, kteří v daném roce hrají Rosengart ligu družstev.) Každý tým je povinen doložit, že jeho hráči jsou studující. Hráči v týmu mohou být studenti různých škol. V případě, že hráč během kalendářního roku školu opustí, má nárok dohrát za svůj tým aktuální sezonu. V případě, že se ve vašem kraji ligu nepodaří otevřít, bude týmu platba obratem vrácena zpět.

Systém:

Liga se hraje systémem doma, venku. Před zahájením ligy obdrží kapitán rozlosování soutěže s termíny utkání. Ligové utkání tvoří celkem 6 až 7 zápasů (sedmý zápas se hraje v případě nerozhodného stavu) viz. Zápis o utkání. Za výhru v utkání se týmy přičítají 3 body do tabulky, za výhru v prodloužení 2 body, prohra v prodloužení 1 bod, kontumace – 3 body. Jednotlivé zápasy v utkání se hrají na dva vítězné legy do šesti. V případě, že je stav 1:1 a 5:5 hraje se s rozdílem o dva míčky (např. 8:6, 7:9) až do maximálního stavu 10:9 či 9:10. Domácí tým má za povinnost hradit hry a do pěti pracovních dnů zaslat ČFO zápis o utkání. Podrobná pravidla soutěže budou zveřejněna před začátkem soutěže na stránkách fotbálky.cz a na facebooku ČFO.

Pro více informací pište či volejte na:

Jakub Čmiko: jakub.cmiko@foosball.cz – 608 666 215

Josef Souček: josef.soucek@foosball.cz - 608 666 217